História

O začiatku futbalu v obci sa nepodarilo do dnešných dní zistiť hodnoverné údaje. Od roku 1964 pôsobil futbalový klub TJ Družstevník Hažín, ktorý mal vlastné trávnaté ihrisko a dosahoval v nasledujúcich 22 rokoch striedavé úspechy v III. a IV. triede okresnej futbalovej súťaže. V roku 1984 TJ viedol Alexander Pirč st. a 7-členný výbor, pričom celý klub mal 45 členov. Väčšina z nich bola aj členmi hasičského zboru. O 2 roky neskôr sa klub spojil s futbalovým oddielom TJ Lúčky a predsedom sa stal Michal Šepeľák. Spojenie malo odozvu v zápase „slobodní – ženatí“ a v turnaji „O pohár predsedu JRD“, ktorý klub vyhral. Táto športová organizácia už dnes nefunguje, i keď v roku 1991 boli snahy o jeho oživenie.

Neskôr bol založený klub Hažín pod zastrešením OŠK Zalužice ako Zalužice B. Okamžite po vstupe do najnižšej súťaže sa  prebojoval do vyššej triedy.

© 2010 Všetky práva vyhradené.